Prikaz rezultata 1 do 9 od 9

Tema: Dan 6

Community Manager Nikola's Avatar
    Registriran
    Aug 2016

Uobičajeno Dan 6

Jednog dana prefektov sin je našao spise s informacijama o skrivenom blagu. Nažalost poruka je bila šifrirana i u njoj je pisalo sljedeće:

"Mi smo bili na putu od -.-. .- . ... .- .-. . .- do --. .... . .-. .-.. .- , kada smo sreli konvoj koji je putovao od .--- . .-. ..- ... .- .-.. . -- do . -... ..- .-. .- -.-. ..- -- . Oni su nam rekli o nemirima u našem naselju i mi smo odlučili da se vratimo što prije, tako da smo sakrili zlato pet polja zapadno od najbližeg grada koji pripada Rimskoj gardi."

Zadatak:
    Dešifrirajte poruku.

Član foruma antoniorak's Avatar
    Registriran
    May 2013

Uobičajeno

Caesarea - Gherla, 1 konvoj
    Jerusalem - Eburacum, 2 konvoj

i nije da me se nešto tiče, al ta dva konvoja se nikad nisu mogli susrest
    Morlok

Član foruma
    Registriran
    Feb 2017

Uobičajeno

Bura, hr2

"Mi smo bili na putu od caesarea do gherla , kada smo sreli konvoj koji je putovao od jeruzalema do eburacuma. Oni su nam rekli o nemirima u našem naselju i mi smo odlučili da se vratimo što prije, tako da smo sakrili zlato pet polja zapadno od najbližeg grada koji pripada Rimskoj gardi."

Član foruma Rasputin's Avatar
    Registriran
    May 2009

Uobičajeno

"Mi smo bili na putu od CAESAREA do GHERLA, kada smo sreli konvoj koji je putovao od JERUSALEMA do EBURACUM. Oni su nam rekli o nemirima u našem naselju i mi smo odlučili da se vratimo što prije, tako da smo sakrili zlato pet polja zapadno od najbližeg grada koji pripada Rimskoj gardi."

hr1 Outsiders

Član foruma
    Registriran
    Jan 2017

Uobičajeno

"Mi smo bili na putu od CAESAREA do GHERLA , kada smo sreli konvoj koji je putovao od JERUSALEM do EBURACUM. Oni su nam rekli o nemirima u našem naselju i mi smo odlučili da se vratimo što prije, tako da smo sakrili zlato pet polja zapadno od najbližeg grada koji pripada Rimskoj gardi."

Guardian, Hr3

Član foruma
    Registriran
    Feb 2017

Uobičajeno

http://ts3.travian.com.hr
    njasa

caesarea
    gherla
    jerusalem
    eburacum

Član foruma
    Registriran
    Mar 2017

Uobičajeno

hr2 ranger

"Mi smo bili na putu od CAESAREA do GHERLA, kada smo sreli konvoj koji je putovao od JERUSALEM do EBURACUME Oni su nam rekli o nemirima u našem naselju i mi smo odlučili da se vratimo što prije, tako da smo sakrili zlato pet polja zapadno od najbližeg grada koji pripada Rimskoj gardi."

Član foruma
    Registriran
    Apr 2015

Uobičajeno

Server: Hr1
    Acc: Grof Inzenjer
    Odgovor: Radi se o Morseovu kodu. "Mi smo bili na putu od -.-. .- . ... .- .-. . .- do --. .... . .-. .-.. .- , kada smo sreli konvoj koji je putovao od .--- . .-. ..- ... .- .-.. . -- do . -... ..- .-. .- -.-. ..- -- . Oni su nam rekli o nemirima u našem naselju i mi smo odlučili da se vratimo što prije, tako da smo sakrili zlato pet polja zapadno od najbližeg grada koji pripada Rimskoj gardi."

Od prvih znakova se dobije CAESARU (valjda su mislili Cezara) do GHERLA . Kada su susreli konvoj koji je putovao od JERUSALEM (Jeruzalema) do EBURACUM (Rimska tvrđava).

Lp

Community Manager Nikola's Avatar
    Registriran
    Aug 2016

Uobičajeno

Čestitamo svim sudionicima!

Točan odgovor je:
    od Caesarea do Gherla
    od Jerusalem do Eburacum

Nagradu su osvojili:
    antoniorak
    Rasputin